CerpiecBlog

Jakie płyty drogowe wybrać: nowe czy używane?

15.jpgPłyty drogowe są bardzo pomocne. Dzięki nim można bez problemu wjechać na teren posesji. Nie traci się mnóstwo czasu na to, by dotrzeć na miejsce. Nie grzęźnie się w błocie czy śniegu. Jakie jednak płyty drogowe wybrać: nowe czy używane?

Nowe są nieuszkodzone

Nowe płyty są w całości i nie mają na sobie żadnych uszczerbków. Dzięki temu ma się pewność, że będą doskonale spełniały swoja funkcję. Zaleta płyt drogowych jest to, że można je bez problemu zamontować. Tak naprawdę nie pochłania to dużo czasu. Firma budowlana dowozi je na miejsce. Tam są montowane dosłownie w kilka chwil. Maja dość dużą powierzchnie w porównaniu do innych materiałów budowlanych, jak np. kostki brukowej. To sprawia, że ich założenie nie jest wcale trudne i czasochłonne. Nic dziwnego, że tak wiele osób stawia właśnie na takie rozwiązanie. Jeśli chcemy, by płyty drogowe służyły przez wiele lat, bo ich zastosowania są bardzo różne, można wówczas skorzystać z nowych materiałów. Wtedy zyska się pewność, że będą one niezniszczone i ani na chwilę oszczerbione. Trzeba mieć jednak świadomość, że takie płyty drogowe w porównaniu do używanych są nawet dwa razu droższe. Jeśli więc się na nie zdecydujemy, to najlepiej w sytuacjach, kiedy będziemy z nich korzysta przez dłuższy okres czasu, np. na kilkanaście miesięcy, a nawet na stałe. Często płyty drogowe stosuje się np. na wiejskich drogach dojazdowych, do których gmina nie chce dokładać. Tymczasem dla mieszkańców codzienne funkcjonowanie, dojazd do pracy jest przez to strasznie utrudniony. Często decydują się właśnie w takiej sytuacji na płyty drogowe, na które składają się mieszkańcy żyjący w pobliżu takiej właśnie drogi.

A może używane?

W sytuacjach, kiedy nowe płyty drogowe nie są tak potrzebne, warto zainwestować w inne rozwiązanie. Tu sprawdzają się używane prefabrykaty. Ich zaletą jest przede wszystkim cena. Są one ponad dwa razy droższe od nowych. To powoduje, że zainteresowanie nimi jest całkiem spore. To jednak niejedyna rzecz, na którą trzeba zwrócić uwagę. Przede wszystkim, płyty drogowe, nawet te używane, są bardzo wytrzymałe. Najczęściej wykonuje się je z betonu, choć czasem stosuje się również inne materiały. Jest to jednak sposób na to, by stworzyć stabilny i prosty dojazd na miejsce inwestycji, do głównej drogi komunikacyjne czy też w wiele innych miejsc. Stąd tez zainteresowanie takimi rozwiązaniami jest tak duże. Owszem trzeba się liczyć z tym, że używane płyty mogą być odrobinę oszczerbione i poniszczone, jednak z reduty są to niewielki ubytki, które w żaden sposób nie wpływają na ich komfort użytkowania.

PODOBNE WPISY

----------------------------

http://web-luxe.com/plac-zabaw-jeszcze-chetnie-odwiedzany-dzieci

http://chatlak.org/plac-zabaw-szkola-zycia-dla-kazdego-malucha

http://www.domujemy.pl/forum/2377/dom-jednorodzinny-+-dzialka-oplaca-sie-do-tego-altanka/?p=&reply=true#form

http://kobitki.phorum.pl/viewtopic.php?p=49809#49809

http://fajnamama.pl/forum/temat/piaskownica-drewniana-1/?post=2979123#post-2979123