CerpiecBlog

Centrala voip to więcej lojalnych klientów. Dowiedz się dlaczego

8.jpg

Jeśli prowadzisz działa contact center musisz zainwestować w odpowiednie narzędzia. Bez tego ani rusz. W dzisiejszych czasach nie można obsługiwać klientów bez nowoczesnych systemów, bo będzie to nieskuteczne, a marka szybko straci na reputacji. Dowiedz się, w czym jeszcze może pomóc centrala voip.

Większe zaufanie do marki

Nie jest tajemnicą, że dobra obsługa przekłada się bezpośrednio na lojalność klientów, a to podstawa firmy. Nie jest tajemnicą, że właśnie tacy klienci zapewniają firmie stałe przychody. Nawet światowi giganci, jak np. Amazon, ¾ zysków czerpie właśnie z powracających kontrahentów. Są oni bardzo ważni , bo to właśnie oni zapewniają płynność finansową wielu firmom i instytucjom. Trzeba więc o nich zadbać, a jednym ze skuteczniejszych sposobów jest właśnie centrala voip, która w znacznym stopniu ułatwia kontakty z firmą.

Spersonalizowane kontakty

Ważnym aspektem jest to, że dzięki nowoczesnym narzędziom możliwe są spersonalizowane kontakty. Jest to możliwe np. poprzez dostęp do centralnej bazy rekordów i możliwości jej edycji. Dzięki temu konsultant może na szybko zapoznać się z profilem danego klienta i w oparciu o jego wcześniejsze transakcje zaproponować mu dobrze skonfigurowana ofertę, która przypadnie mu od razu do gustu. Może również przeczytać notatki pozostawione przez innych konsultantów i na tej podstawie zaproponować najlepsze rozwiązanie. To duże ułatwienie, bo klient nie musi dokładnie tłumaczyć całej sprawy, wiele rzeczy agent jest w stanie zaproponować bazując jedynie na informacjach znajdujących się w systemie.

Możliwość kontaktu różnymi kanałami

Co ważne, współcześni klienci kontaktują się rożnymi sposobami. Jednocześnie oczekują, że ich wcześniejsza aktywność będzie kojarzona przez wszystkich konsultantów. Bez nowoczesnych narzędzi, jak np. wirtualna centrala, dobry kontakt byłby niemożliwy. Niezależnie bowiem, jakim kanałem skontaktuje się klient, agent będzie mógł wyczytać w notatkach wszystkie ważne informacje i kontynuować temat bez większych przeszkód. To bardzo ważne, bo obecnie konsumenci rzadko kiedy ograniczają się tylko na jednym kanale komunikacji.

Niskie koszty

Bardzo ważnym aspektem, jaki zapewnia centrala voip są niskie koszty. Nie trzeba bowiem inwestować w infrastrukturę telefoniczną ani też dzierżawić łączy telefonicznych. Tak naprawdę wystarczy jedynie komputer z dostępem do internetu, by móc obsługiwać połączenia.

PODOBNE WPISY

----------------------------

http://knowledge-hub.org/tworzyc-skrypt-rozmowy-call-center-nagrywac-konsultantow

http://chatlak.org/skrypt-rozmowy-call-center-dlaczego-warto-nagrywac-rozmowy

http://40-tygodni.pl/dowiedz-sie-dlaczego-warto-zainwestowac-oprogramowanie-obslugi-klienta

http://franchising.pl/forum/3381/sposoby-zwiekszenie-sprzedazy/

http://knowledge-hub.org/tworzyc-skrypt-rozmowy-call-center-nagrywac-konsultantow