CerpiecBlog

Ogólne

Witrektomia: sposób na odzyskanie pełnego widzenia

4.jpg

Współczesna medycyna jest bardzo zaawansowana. Wciąż powstają nowe rozwiązania, które powodują, że leczenie osób z wadami wzroku jest coraz skuteczniejsze. Jednym z takich zabiegów jest witrektomia, czyli wycięcie ciała szklistego w celu usunięcia wad wzroku.

Witrektomia – zabieg ostatniej szansy?

W wielu przypadkach witrektomia jest tzw. zabiegiem ostatniej szansy. Co to oznacza w praktyce? Przede wszystkim umożliwia ona nieraz całkowite wyleczenie oka lub też podniesienie sprawności widzenia. Zabieg nie jest skomplikowany. Trwa niecałe poł godziny, jednak wymaga precyzji. Okulista musi się bowiem przebić przez tzw. ciało szkliste, by następnie dostać się do źródła problemu i je usunąć. Zabieg polega, najprościej mówiąc, na wykonaniu 3-4 linii przez które można dostać się do oka narzędziami chirurgicznymi, by dokonać tam niezbędnych prac. Witrektomia to dość istotny zabieg i to z wielu różnych przyczyn. Przede wszystkim umożliwia uratowaniu zaawansowanego schorzenia. Zabieg przeprowadza się w wielu różnych sytuacjach, jak np. urazy okazy, wylew krwi do wnętrza oka, odwarstwienie siatkówki, krwotoki podsiatkówkowe i wiele innych dolegliwości, których inaczej nie dałoby się wyleczyć. To powoduje, że tak wiele osób interesuje się takim zabiegiem. To dla nich jedyna pomoc, by móc dobrze widzieć. Często zabieg witrektomii przeprowadza się równocześnie w połączeniu z innymi pracami chirurgicznymi, np. usunięciem zaćmy. Trzeba jednak pamiętać, że witrektomia nie gwarantuje całkowitego sukcesu. Może zakończyć się niepowodzeniem, jednak obecnie procedury medyczne są tak zaawansowane, że coraz więcej osób decyduje się na takie rozwiązanie.

Co jeszcze daje witrektomia?

Witrektomia to nie tylko poprawa widzenia. Zabieg ma również inne zalety, jak np. stabilizacja ostrości widzenia czy też zahamowanie choroby wzroku. Powoduje też, że gałka oczna nie zanika. Z tego powodu witrektomia jest stosowana w wielu różnych przypadkach m.in. po urazach. Jak każdy zabieg chirurgiczny wiąże się również z powikłaniami. Należą do nich m.in.: pooperacyjny wzrost ciśnienia wewnątrzgałkowego czy też krwotoki do wnętrza oka, odwarstwienie siatkówki. Na szczęście tego typu rzeczy zdarzają się stosunkowo rzadko. Ważne jest jednak, by wybrać się do dobrego okulisty. Tylko wtedy można liczyć się z tym, że prace będą wykonane bardzo precyzyjnie. W gabinetach okulistycznych z prawdziwego zdarzenia jest bardzo dobry sprzęt, który umożliwia dokładne zobaczenie chorobowo zmienionego miejsca i jego skuteczne usunięcie. Nie bez znaczenia jest także doświadczenie lekarzy. To wszystko przekłada się na powodzenie zabiegu.

PODOBNE WPISY

----------------------------

http://ecandy.pl/stomatolog-tychach-dlaczego-niechetnie-sie-niego-wybieramy

http://ebobas.pl/forum/read.php?70,1087623,1171811,page=5#msg-1171811

http://studiopieknanr5.pl/klinika-stomatologiczna-gliwice-dlaczego-ludzie-unikaja-takich-miejsc

http://bilanx.slask.pl/szukasz-prezentu-na-dzien-babci-i-dziadka-dobre-sa-na-przyklad-pomoce-optyczne-dla-niedowidzacych

http://sahikakoleji.com/stomatolog-tarnowskie-gory-zachwyci-dzieci