CerpiecBlog

Ogólne

Oprogramowanie call center pomocne w zdobyciu klientów na świąteczne pożyczki

1.jpg

Zbliżają się święta wielkanocne. To czas, w którym właściciele firm udzielających szybkie pożyczki zacierają ręce z zadowolenia. W zwiększeniu konwersji bardzo pomagają działy call center. Trzeba jednak zwrócić uwagę na dobrą komunikację z klientem. Dowiedz się jak powinna ona wyglądać?

Zainteresuj potencjalnego odbiorcę

Ważnym czynnikiem jest wzbudzenie zainteresowania. Na tym etapie świetnie sprawdzają się różnego rodzaju przekazy ukazujące konkretne sytuacje, np. „Zbliżają się święta, kup prezenty dla wnuków”. Chodzi o to, by klient zaczął realnie myśleć nad wzięciem pożyczki. Od tego już niewielki krok, by zdecydował się na kontakt z firmą pożyczkową. Trzeba mieć jednak świadomość, że konkurencja na rynku jest spora. Stąd bardzo ważne jest, żeby rozmowa z potencjalnym zainteresowanym była zachęcająca i skłoniła go do sfinalizowania transakcji. Tu ogromną rolę odrywają działy call center, które pomagają w podjęciu decyzji, a także rozwiewają wszelkie wątpliwości.

Opracuj dobry skrypt rozmów

Bardzo ważne jest, by opracować odpowiednie skrypty rozmów. Komunikat, który chcemy przekazać nie może być przypadkowy. Pomocne w jego opracowaniu mogą być nagrania rozmów agentów. Na ich podstawie można wyciągnąć konkretne wnioski, które zwiększą sprzedaż. Przydatną funkcją w systemach call center jest tagowanie rozmów co w dużym skrócie polega na tym, że można odsłuchiwać tylko wybrane elementy nagrania, np. moment przedstawienia się, pytanie o dane osobowe itp. To znacznie skraca czas potrzebny na opracowanie materiałów dla agentów.

Nie potrzebujesz dużo czasu, by przekonać klienta

Tak naprawdę decyzję o tym, czy skorzystać z zaproponowanej oferty klient podejmuje w ciągu 2-3 minut. Tyle w zupełności wystarczy, by go przekonać. Stąd tak ważne, by konsultanci byli dobrze przygotowani do rozmów. Klient może się szybko zniechęcić, jeśli moment prezentacji oferty przez telefon będzie niedopracowany. Na szczęście aplikacje call center mają mnóstwo usprawnień, dzięki którym kontakt jest znacznie lepszy. Jedną z bardziej przydatnych funkcji jest kolejkowanie połączeń. Polega to na tym, że rozmowa jest automatycznie kierowana do kompetentnego konsultanta lub działu. W ten sposób można bardzo sprawnie załatwić sprawę, najczęściej już podczas jednego telefonu, bo dana osoba udziela wyczerpującej odpowiedzi na zadany temat. Takie działania skracają czas oczekiwania na linii i umożliwiają szybkie połączenie z agentem. Warto zadbać o dobrą jakość obsługi, bo to znacznie pomaga w sfinalizowaniu sprzedaży.

PODOBNE WPISY

----------------------------

http://forum.ebiznesy.pl/luzne-pogawedki/call-center-a-reklama-uslug-t9129.html#p68484

http://www.forum.konferencje.com/viewtopic.php?p=23136#23136

http://www.telepolis.pl/forum/viewtopic.php?f=7&t=85301&p=856546#p856546

http://www.forum.pieniadz.pl/wiad123442.html#123442

http://forum.ebiznesy.pl/luzne-pogawedki/call-center-a-reklama-uslug-t9129.html#p68484